frakt 39 kr fraktfritt 699 kr 1-3 dagars leverans
Laddar

Erba Gold EdP - 100ml - V Collection

Artnr: XJV-EGO
3565 kr
Leverans:  1-3 arbetsdagar
  • Beställ innan 12:00 – skickas samma dag*
  • Frakt 39 kr – Fraktfritt 699 kr
Erba gold öppnar med friska och underbara citrusnoter i form av citron från Amalfi, apelsin från Brasilien och ingefära. Hjärtat som följer är kryddigt och består av kardemumma från Guatemala och kanel.

Vidare utvecklas sedan doften och en lockande och varm bas träder fram med noter av vit mysk, amber och vanilj, självklart från Madagaskar.

Parfymen presenteras med en unik och vacker sidenhalsduk som är designad av Xerjoff och tillverkas av berömda sidenproducenter runt Comosjön.

Parfymen finns även i 50 ml att köpa här.

Toppnoter
Citron
Bergamott
Apelsin
Ingefära

Hjärtnoter
Grönt äpple
Melon
Päron
Kryddnejlika
Kardemumma
Kanel

Basnoter
Mysk
Amber
Vanilj
Tränoter

 









Volym

100 ml

Doftkoncentration: Eau de Parfum 10-20 %
Doftnoter: Apelsin , Bärnsten , Bergamott , Citron , Ingefära , Kanel , Kardemumma , Kryddnejlika , Päron , Vanilj , Vit mysk
Typ av doft: Damparfym , Herrparfym , Unisexparfym
Omdömen
Medelbetyg 0 av 5 Antal betyg 0
För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt logga in på din kundprofil.

Den här produkten har inga recensioner.

EAN:8054320902522

Se fler varor

Andra köpte även

Logga in

Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.